
Hier in Tanzania zijn verschillende projecten waar de studenten van de minor Beyond Borders zich mee bezig kunnen houden.
Er zijn in het verleden twee opdrachten verstrekt:
– Wat werkt om besnijdenis van Maasai meisjes te voorkomen?
– Is een weeshuis de beste oplossing voor de opvang van kinderen?
Voor September 2022 zullen opnieuw opdrachten worden verstrekt:
– Acute Zorg
– Kwetsbare groepen
Dit zijn grote problemen, waar soms al veel mensen zich over hebben gebogen. In de minor wordt gewerkt met de methode Design Thinking en door deze problemen onder de loupe te nemen komen de studenten wellicht met een innovatieve oplossing.
Er is door twee opvolgende teams al gewerkt aan het thema besnijdenis. Zij hebben zich met enthousiasme gebogen over dit complexe vraagstuk en kwamen ieder met ideeën en oplossingen die werden gepresenteerd aan betrokkenen.
Het studeren en werken in het buitenland aan een echt probleem is leerzaam voor de studenten. Bovendien is de ervaring om in zo’n andere omgeving én in een groep te functioneren een bijdrage aan de eigen ontwikkeling. Tanzania is een mooi land met vriendelijke mensen. Het is een ervaring om nooit te vergeten.
De lokale mensen waarmee wordt samengewerkt geven alle benodigde informatie en nemen de studenten mee naar de projecten. Zij waarderen de bijdrage van de studenten enorm.